Kalkulator: Rura w gruncie

Program do obliczeń inżynierskich

Program został oparty na metodzie skandynawskiej (według Jansona J. E. oraz Molina J.) i niemieckich wytycznych ATV-DVWK-A127. Pozwala na zwymiarowanie rur podatnych (z tworzyw sztucznych) ułożonych w gruncie.

Metoda skandynawska polega na wyznaczeniu maksymalnego ugięcia względnego rury w warunkach krótkotrwałych i porównaniu go z wartością dopuszczalną w zależności od warunków ułożenia, obciążenia oraz jakości prowadzenia robót. Sprawdzana jest również stateczność przekroju na wyboczenie.

Metoda według niemieckich wytycznych ATV-DVWK-A127 oparta jest na modelu współpracy podatnej rury (o założonej sztywności) z otaczającym ją gruntem czego wynikiem jest odpowiednia dystrybucja obciążeń na przekrój i rozkład sił wewnętrznych. Oprócz podstawowych oddziaływań takich jak ciężar zalegającego gruntu nad rurą, obciążenia komunikacyjnego, istnieje możliwość zadania obciążenia parciem hydrostatycznym od wody gruntowej.

Co oblicza program?

  • ugięcie i stateczność rury podatnej ułożonej w gruncie metodą skandynawską (HDPE, PVC),
  • odkształcenie, ugięcie i stateczność rury podatnej ułożonej w gruncie według wytycznych niemieckich ATV-DVWK-A127 (HDPE, PVC, PP i GRP).

Cena 199zł brutto (161,79zł netto)

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 199zł brutto

Licencja cyfrowa na jedno stanowisko

Wersja 1.0

LISTA ZMIAN

GALERIA

Polecamy zakup w pakiecie:

wszystkie PROGRAMY
3902zł
999zł
brutto
Zainteresowały Cię nasze produkty? Zapisz się na newsletter

Profesjonalne programy obliczeniowe dla budownictwa.

Kalkulatory sprzedawane przez studio oprogramowania specjalistycznego:

Alpha Leonis Leszek Rakowski

ul. Piasta 10, 05-822 Milanówek

NIP: 70 10 20 72 32, REGON: 367253113

Pomimo dołożenia szczególnych starań, autorzy nie biorą odpowiedzialności za dane, informacje oraz wyniki obliczeń uzyskanych za pomocą aplikacji. Każdorazowo należy sprawdzać dane oraz wyniki obliczeń. Korzystasz na własną odpowiedzialność.

Copyright Kalkulatory Inżynierskie, Wszelkie prawa zastrzeżone