O nas

Wszystko zaczęło się od braku narzędzi do wymiarowania w codziennej pracy, które byłyby proste w obsłudze, czytelne i przedstawiały najistotniejsze informacje dotyczące obliczanego elementu obrazując całość od A do Z. Nie ma nic bardziej frustrującego niż raport z obliczeń na kilka stron, zadrukowany od góry do dołu informacjami, powodujący mętlik w głowie i oczopląs, po zapoznaniu z którym nadal nic nie wiemy. Nasze oprogramowanie jest odpowiedzią na te potrzeby. To narzędzia, które łączą w sobie prostotę i intuicyjność obsługi z bogactwem możliwości, które pozwala inżynierowi skupić się na kształtowaniu, a nie na zmaganiu się z narzędziem.

Po przeanalizowaniu dostępnych opcji jakie oferuje rynek, doszliśmy do wniosku, że musimy sami coś z tym zrobić. Wiedzieliśmy czego sami oczekujemy, mieliśmy wizję więc trzeba było zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Trwało to kilka lat. Tyle czasu było potrzebne na wykonanie pierwszej paczki kalkulatorów, którą można było zaprezentować światu w 2020 roku pod nazwą produktu “Kalkulatory Inżynierskie”. Mnogość problemów, które trzeba było pokonać była porażająca. Mieliśmy wrażenie, że wszystko i wszyscy próbują złamać w nas ducha determinacji, by cel nie został zrealizowany. W największej chwili zwątpienia, gdy brakowało motywacji, pojawiła się myśl, która odwróciła bieg zdarzeń. Mogliśmy mieć realny wpływ na nasze otoczenie, czyli na świat. Zrozumieliśmy, że to co tworzymy, może dać wspaniałe owoce. Zrozumieliśmy, że mamy misję. 

Nasze zadanie jest jasne. W tworzeniu kalkulatorów mamy wyższy cel, polegający na dostarczaniu oprogramowania szeroko dostępnego dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, statusu czy doświadczenia. Wierzymy, że wiedza i narzędzia do tworzenia powinny być powszechne, a nasze oprogramowanie ma być mostem, który łączy marzenie z rzeczywistością. Zanim nasze marzenie stało się rzeczywistością, potrzebowaliśmy wielu lat pracy, kształcenia się i doświadczenia. Każdy błąd, każda porażka była dla nas lekcją, która uczyła nas pokory i determinacji. 

Mówi się, że jak chcesz zmieniać świat, to zacznij od siebie. 

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że oferowane przez nas programy są banalne, a platforma do ich działania jaką jest Excel to bardziej wada niż zaleta. Nic bardziej mylnego. Dopracowanie każdego kalkulatora by był przejrzysty, czytelny i intuicyjny to proces iteracyjny. Czasem na etapie jego tworzenia przerabiamy kilkadziesiąt różnych wariantów. Co do wykorzystywanego programu Excel, wybór był nieprzypadkowy. Jeżeli program ma być dostępny dla każdego, gotowy do użycia zaraz po włączeniu i bez wielogodzinnego uczenia się jego obsługi, to na jaki inny mógł paść wybór? Każda kwestia przez nas jest przemyślana, wypracowana i logiczna.

W sercu ludzkiego ducha, tam gdzie rodzą się marzenia, inżynier z piórem i papierem w dłoni przekształca myśli w rzeczywistość. Jak poeta, który słowami maluje swoje dzieła, tak inżynier, poprzez swoje projekty, kreuje świat wokół nas. Niech każdy, kto przechodzi obok majestatycznej budowli, zastanowi się nad tym, jak wielka myśl i wizja musiała poprzedzić jej powstanie. Inżynier, poprzez swoje projekty, tworzy trwałe świadectwo ludzkiego geniuszu. Każdy kamień, każdy pręt stali, każdy kawałek betonu jest świadectwem ducha inżyniera, który pragnął przekroczyć granice możliwości. To nie tylko materia, to materializacja marzeń, to dowód na to, że ludzki umysł potrafi przekształcić świat wokół nas.

Chcemy sprawić aby każdy, kto podziwia zachwycające budowle, pamięta o tym, że za nimi stoi człowiek, który swoją myślą i pracą przekształcił marzenie w rzeczywistość.

Kalkulatory Inżynierskie to pakiet specjalistycznych programów obliczeniowych dla branży budowlanej. Zostały przygotowane w oparciu o obowiązujące normy europejskie PN-EN, eurokody – EC. Wybór spośród różnych kategorii materiałowych sprawia, że są niezastąpionym i wszechstronnym narzędziem do kompleksowego projektowania konstrukcji od fundamentów po dach.

Wykonuj zaawansowane obliczenia inżynierskie. Korzystaj legalnie z naszych programów do obliczeń bez wydawania kilkudziesięciu tysięcy złotych na oprogramowanie branżowe. Do działania wymagana jest tylko aplikacja Microsoft Excel (w dowolnej wersji, minimum 2013).

PROFESJONALNE ZASTOSOWANIE

Specjalistyczne kalkulatory inżynierskie opracowane na podstawie polskich (PN-B) oraz europejskich norm (PN-EN). Dozwolone komercyjne użycie.

UŁATW SOBIE PRACĘ

Zwymiaruj i zweryfikuj typowe elementy konstrukcyjne w kilka minut! Skorzystaj z możliwości wydruku i załącz notkę obliczeniową do projektu.

ZAAWANSOWANE OBLICZENIA

Skomplikowane obliczenia w formie intuicyjnego arkusza kalkulacyjnego. Programy pozwolą Ci zarówno wykonać zaawansowane obliczenia jak i zweryfikować poprawność obliczeń już wykonanych.

PRZEJRZYSTE I SZYBKIE W UŻYCIU

Profesjonalne narzędzie inżyniera i projektanta, które usprawni Twoją pracę. Zaoszczędź cenny czas!

Subskrybenci naszej listy mailingowej pierwsi otrzymują informacje o naszych promocjach:

Profesjonalne programy obliczeniowe dla budownictwa.

Studio oprogramowania specjalistycznego, którego pracę koordynuje czynny zawodowo i uprawniony projektant z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w zakresie konstrukcji i hydrotechniki:

Alpha Leonis Leszek Rakowski

ul. Piasta 10, 05-822 Milanówek

NIP: 70 10 20 72 32, REGON: 367253113

mBank: 18 1140 2004 0000 3102 7609 2254

Pomimo dołożenia szczególnych starań, autorzy nie biorą odpowiedzialności za dane, informacje oraz wyniki obliczeń uzyskanych za pomocą aplikacji. Każdorazowo należy sprawdzać dane oraz wyniki obliczeń. Korzystasz na własną odpowiedzialność.

Copyright Kalkulatory Inżynierskie, Wszelkie prawa zastrzeżone