Kalkulator: Belka zimnogięta

Program został oparty na normach europejskich PN-EN 1993-1-3 oraz PN-EN 1993-1-1 (EC3). Pozwala na pełne zwymiarowanie belki stalowej cienkościennej o przekroju ceownika półzamkniętego (z odgięciami) oraz zetownika. Całość została tak opracowana, aby na każdym kroku sprawdzać warunki krytyczne i w razie niespełnienia danego kryteria, informować o tym Użytkownika. Forma programu jest przejrzysta i czytelna, a każdy obliczany parametr został opisany. W celu zapobieżenia chaosowi informacyjnemu, obliczenia zostały poprowadzone w sposób uporządkowany czyli w toku ich wykonywania uzupełnia się kolejne dane.

Co oblicza program? 

  • pełną charakterystykę geometryczną przekroju (z uwzględnieniem spełnienia warunków normowych),
  • wymagany przekrój belki stalowej zimnogiętej dla spełnienia warunku SGN (przy zginaniu, ścinaniu i lokalnym ścinaniu),
  • warunek SGU – ugięcie belki stalowej zimnogiętej (przy założeniu swobodnego podparcia i obciążenia równomiernie rozłożonego),
  • zagadnienie stateczności: zwichrzenie belki stalowej zimnogiętej w zależności od schematu podparcia, rodzaju obciążenia i miejsca jego przyłożenia.

Cena 149zł brutto (121,14zł netto)

Najniższa cena w ciągu 30 dni: 149zł brutto

Licencja cyfrowa na jedno stanowisko

Wersja 1.1a

LISTA ZMIAN

Polecamy zakup w pakiecie:

PAKIET STUDIO
4401zł

1299zł

brutto
PAKIET INŻYNIER PRO
3902zł
999zł
brutto
Zainteresowały Cię nasze produkty? Zapisz się na newsletter

Profesjonalne programy obliczeniowe dla budownictwa.

Kalkulatory sprzedawane przez studio oprogramowania specjalistycznego:

Alpha Leonis Leszek Rakowski

ul. Piasta 10, 05-822 Milanówek

NIP: 70 10 20 72 32, REGON: 367253113

Pomimo dołożenia szczególnych starań, autorzy nie biorą odpowiedzialności za dane, informacje oraz wyniki obliczeń uzyskanych za pomocą aplikacji. Każdorazowo należy sprawdzać dane oraz wyniki obliczeń. Korzystasz na własną odpowiedzialność.

Copyright Kalkulatory Inżynierskie, Wszelkie prawa zastrzeżone